Zupa gulaszowa z pieczoną papryką
Wiosna pogodowo nas nie rozpieszcza, dlatego dziś przedstawię Wam przepis na rozgrzewającą i bardzo sytą zupę gulaszową.
Bardzo lubię gęste zupy gulaszowe jak ta. Tej smak dodatkowo wzbogaca kminek, imbir i cytryna.
Składniki:
- szynka wieprzowa surowa – 0,7 kg
- papryka czerwona – 3 sztuki
- ziemniaki – 5 sztuk
- cebula – 2 sztuki
- czosnek – 2 ząbki
- kminek – 1 łyżeczka
- imbir świeży – 1 cm
- sok z cytryny – 1 łyżeczka
- liście laurowe – 3 sztuki
- słodka papryka w proszku – 2 łyżeczki
- ostra papryka w proszku – 1 łyżeczka
- oliwa z oliwek – 3 łyżki
- olej słonecznikowy – 4 łyżeczki
- masło – 2 łyżki
- mąka pszenna – 2 łyżki – 1 łyżka
- sól
- biały pieprz
Strąki papryki dokładnie umyłam, natarłam oliwą i piekłam w piekarniku nagrzanym do 190 stopni około 25-30 minut. Po tym czasie wyjęłam je z piekarnika, owinęłam folią aluminiową i odstawiłam.
Mięso umyłam i pokroiłam w kostkę. Następnie oprószyłam je roztartym w moździerzu kminkiem, solą, pieprzem i łyżką mąki. Tak przygotowane mięso podsmażyłam na 2 łyżkach oleju na złoty kolor, a następnie przeniosłam do garnka i ugotowałam do miękkości w 2 litrach wody.
Do pozostałego na patelni oleju dodałam posiekaną w kostkę cebulę i czosnek – chwilę podsmażyłam, po czym dodałam 2 łyżki oleju, paprykę ostrą i połowę papryki słodkiej – wszystko dokładnie wymieszałam i podsmażyłam. Następnie na patelnię starłam imbir i dodałam liście laurowe. Po wymieszaniu i podsmażeniu zawartości patelni wszystko przeniosłam do garnka z ugotowanym mięsem.
Ziemniaki pokroiłam w kostkę. Upieczoną paprykę pozbawiłam skórki i również pokroiłam w kostkę. Warzywa wrzuciłam do garnka z mięsem i ugotowałam do miękkości.
Na patelni rozpuścilam masło, dodałam do niego mąkę i pozostałą słodką paprykę i przygotowałam zasmażkę, którą zagęściłam zupę.
Voilà








Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.