Rożki z jabłkami
Ostatnio coraz częściej sięgam po przepisy na domowe drożdżówki. Robiłam już bułeczki serowe, tym razem nadszedł czas na rożki jabłkowe.
Drożdżówki wykonane w domu są pyszne i długo utrzymują świeżość. Najlepiej smakują o poranku podane z ciepłym mlekiem lub jako dodatek do popołudniowej kawy:)
Składniki na 15 sztuk:
- 400 g mąki
- 30 g drożdży
- 2 jajka (białka i żółtka oddzielnie)
- 3 łyżki cukru
- opakowanie cukru waniliowego
- 1 szklanka mleka
- 80 g masła
- szczypta soli
- mus jabłkowy (użyłam domowego przygotowanego w zeszłym sezonie)
Przygotowanie rożków rozpoczęłam od przygotowania rozczynu: 1/2 szklanki mleka podgrzałam, rozpuściłam w nim rozkruszone drożdże, 4 łyżki mąki i cukier. Całość dokładnie wymieszałam i odstawiłam na 30 minut. Pozostałe mleko podgrzałam i rozpuściłam w nim masło. Do miski przesiałam mąkę, dodałam 2 żółtka, cukier waniliowy, sól, rozpuszczone mleko z masłem i wyrośnięty rozczyn. Całość wyrabiałam około 10 minut do uzyskania elastycznego ciasta. Gotowe ciasto odstawiłam w ciepłe miejsce do podwojenia objętości.
Gdy ciasto wyrosło, rozwałkowałam je na grubość około 5 mm i pokroiłam na kwadraty o bokach około 10 cm. Na każdy kawałek ciasta nakładałam mus jabłkowy i składałam ciasto w trójkąty dokładnie zlepiając rogi. Gotowe rożki odstawiłam na 15 minut, po tym czasie smarowałam je rozmąconymi białkami i piekłam około 25 minut w piekarniku z termoobiegiem w temperaturze 180 stopni. Upieczone rożki posypałam cukrem pudrem.
Voilà!






Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.