Hamburger dietetyczny-pyszny

Po świętach postanowiłam zaszaleć i przygotować niestandardowe danie obiadowe-dietetycznego burgera. Podobnie jak poprzednio, domowy burger wyszedł przepyszny i zdrowy:-)

3

Przygotowanie obiadu zaczęłam od upieczenia bułek razowych na zakwasie (przepis już jutro).

Następnie zajęłam się pozostałymi składnikami:

  • 2 filety z kurczaka (zmielone)
  • 1 mała cebula + 1 duża
  • 2 pomidory
  • sałata lodowa
  • ser żółty (opcjonalnie)
  • 1 łyżeczka oregano
  • sól i pieprz

Zmielone mięso z kurczaka zmieszałam z posiekaną małą cebulką i oregano. Następnie doprawiłam solą i pieprzem i dodałam 3 łyżki wody. Wszystko wymieszałam na jednolitą masę. Wilgotnymi rękoma formowałam płaskie kotleciki i smażyłam je na patelni grillowej.

Pomidora i cebulę pokroiłam w krążki. Sałatę lodową porwałam na spore kawałki.

Upieczone bułki razowe kroiłam na pół. Obie części (górę i dół) smarowałam sosem do burgerów (przepis tutaj), następnie na dolną część nakładałam sałatę, ser żółty (opcjonalnie), usmażonego kotleta, cebulę, pomidora i ponownie sałatę. Całość przykrywałam górną częścią bułki.

Voilà!

1

2

Dodaj komentarz